Dedikovaný server

 

Ponuka webhostingových spoločností sa neustále rozširuje a momentálne ponúkajú aj špeciálne služby v podobe prenájmu dedikovaného serveru. Táto služba spočíva v prenájme hardweru, teda serveru spoločnosti koncovému zákazníkovi. V cene je zahrnutý prenájom serveru ako takého ale aj množstvo rôznych vecí na ktoré nesmieme zabúdať. Príkladom je umiestnenie serveru v datacentre, elektrická energia, platba za pripojenie serveru do siete, správa hardwaru- výmena komponentov a podobne. Reálne teda nikdy svoj server nemusíte vidieť.

Vlastníkom serveru ostáva webhostingová spoločnosť, no v prípade vášho záujmu vám server môžu aj odpredať. Takýto dedikovaný server je vhodný pre skúsených užívateľov, ktorý zvládnu jeho nastavenie a celkovú správu.

Výhody dedikovaného serveru:

  • vyššia bezpečnosť uložených dát- na svojom servery máte len svoje projekty a tak sa na server nemôže nikto dostať cez nejaký iný projekt ako váś
  • výkon- samozrejme záleží od parametrov tohto serveru
  • Možnosť vlastného nastavenia- konfigurácie servera

Ceny dedikovaných serverov sú rôzne- líšia ako u hostingových spoločností tak predovšetkým parametrami, ktorými disponuje.